.

piątek, 29 sierpnia 2014

Jaki rodzaj biżuterii wybrać?

Wiele osób myśli, że biżuteria ręcznie robiona jest nietrwała. Z drugiej strony biżuteria robiona hurtowo nie jest oryginalna. Ale czy na pewno tak jest?


Zwykle wyroby ręczne mają to do siebie, że są bardzo oryginalne i wykonane w jednej sztuce. Do ich wyrobu wykorzystuje się materiały dobrej jakości. Jednak czasem może się trafić, że ktoś dopiero uczy się sztuki hand made i już sprzedaje takie wyroby... niestety może to być duży błąd, ponieważ nie będą one zrobione perfekcyjnie. Dlatego nie warto się kusić o zakup tanich wyrobów hand made, ponieważ ich cena jednoznacznie świadczy o ich jakości.

Z kolei przedmioty wyrabiane hurtowo mogą być odlewane z jednej formy, ale to nie znaczy, że są mało oryginalne. Z drugiej strony każda sztuka będzie tej samej jakości i ceny. A kupienie jednego z przedmiotów masowo wyrabianych z pewnością nie będzie kosztowało dużo. Warto wiedzieć, że niektóre kolekcje biżuterii występują w edycjach limitowanych i wtedy nie jest to wyrób masowy, a bardziej ekskluzywny. Na takie warto polować.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz